Tender "canavar"larının Bakıdakı "sirli" ünvanı
Azərbaycan Respublikası Səhiyyə Nazirliyinin Tibbi Reablitasiya Xəstəxanası tərəfindən keçirilən tender müsabiqələrinin qalibləri məlum olub.
Yeniavaz.com
açıqlanan rəsmi məlumatlara istinadən bildirir ki, tender müsabiqələrinin qalibləri arasında cəmi bir-neçə ay əvvəl qeydiyyatdan keçən şirkətlər yer alıb.
Tibbi Reablitasiya Xəstəxanası yumşaq inventarın alınması və çamaşırların yuyulması üçün 13.08.2020-ci il tarixində dövlət qeydiyyatına alınan “Cheerful” MMC ilə 27 400 manatlıq müqavilə bağlayıb.
Bundan başqa Tibbi Reablitasiya Xəstəxanası kommunal və kommunikasiya xidmətləri üçün 06.07.2020-ci il tarixində dövlət qeydiyyatına alınan “Dənizli” MMC ilə 17 000 manatlıq müqavilə bağlayıb.
Məlumat üçün bildirək ki, 17 000 manatlıq tender müsabiqəsinin qalibi olan “Dənizli” MMC-nin nizamnamə kapitalı 20 manat təşkil edib. Hüquqi ünvanı “Binəqədi rayonu, Mikrorayon 7, ev 26, m. 90”-da yerləşir. Qanuni təmsilçisi isə Əbilov Rolan Əhsən oğludur.
Qeyd edək ki, Əbilov Rolan Əhsən oğlu eyni gündə “Binəqədi rayonu, Mikrorayon 7, ev 26, m. 90” ünvanında “Yolova” MMC adlı daha bir şirkət qeydiyyatdan keçirib.
Maraqlı məqamlardan biri də odur ki, iyul-avqust aylarında “Dənizli” MMC və “Yolova” MMC-nin dövlət qeydiyyatına alındığı ünvanda onlarla şirkət qeydiyyata alınıb. Bu şirkətlərin bir-neçəsinin qanuni təmsilçisi eyni şəxslər olub.
Onu da qeyd edək ki, bu şirkətləri birləşdirən təkcə onların eyni ünvanda qeydiyyatda olması deyil, eyni zamanda şirkət adlarındakı bənzərlik də bu şirkətlərin bir-birilə hansısa əlaqələrinin olduğunu göstərir.
İyul-avqust aylarında
“Binəqədi rayonu, Mikrorayon 7, ev 26, m. 90”
ünvanda qeydə alınan şirkətlərin bəziləri bunlar olub: